Czym jest POLO?

Gra rozgrywana konno na trawiastym boisku przez dwie czteroosobowe drużyny, których gracze dążą, używając długich kijów tzw. mallet do umieszczenia w bramce przeciwnika drewnianej lub syntetycznej białej kuli, wielkości pomarańczy.

Celem gry jest wbicie do bramki rywala (szerokość 7,32 m) piłki, za pomocą mallety. W grze uczestniczą dwie drużyny, liczące po 4 zawodników, rozgrywające mecz konno. Boisko o wymiarach min 230 m x 169 m i max 275 m x 183 m jest zazwyczaj trawiaste.W meczu rozgrywa się od 4 do 8 części trwających 7,5 minuty tzw. czakerów.

W polo można grać również na boiskach o wymiarach 100 m x 50 m, wówczas jest to “arena polo”, a gra się po 3 zawodników. W meczu rozgrywa się od 4 do 8 części trwających tzw. czakerów, 6,5 minut na arena polo. Między nimi są 3-minutowe przerwy, które zwykle wystarczają na zmianę konia. Zawodnik, grający w polo posiada zwykle 4 konie podczas meczu. Za każdym razem po wbiciu piłki do bramki, czyli zdobyciu ,,gola”, zawodnicy zamieniają się połowami.W polo grywa się również na śniegu.